Kierunek – bezpieczeństwo – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna edycja Poznańskich Targów Edukacyjnych, które odbędą się w najbliższy weekend na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W czasie wydarzenia nie zabraknie również tematów związanych z ochroną danych osobowych w szkołach i placówkach oświatowych.

Kierunek – bezpieczeństwo

Poznańskie Targi Edukacyjne to największe tego typu wydarzenie w kraju. Bogaty program został przygotowany z myślą o nauczycielach, pracownikach oświaty, uczniach, a także ich rodzicach. Każdy znajdzie coś dla siebie. To miejsce spotkań i wymiany doświadczeń pomagające młodym ludziom w wyborze dalszej drogi edukacyjnej, a pracownikom oświaty dostarczające wiedzy zawodowej. W czasie imprezy zaprezentuje się około 250 szkół i uczelni z całego świata. Młodzi ludzie będą mogli zapoznać się z poszczególnymi ofertami, które z pewnością pomogą w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniej szkoły. Niezdecydowani, którzy nie wiedzą, w którym kierunku iść, będą mogli skonsultować się z doradcami zawodowymi. Tegoroczna edycja Targów poruszać będzie problem bezpieczeństwa w szkolnej rzeczywistości. Jest to temat bardzo trudny, ponieważ dyrektorzy i nauczyciele biorą na siebie ogromną odpowiedzialność, jaką jest wychowywanie dzieci i młodzieży, a co za tym idzie troska o ich bezpieczeństwo.

Kierunek – bezpieczeństwo danych osobowych

W programie Targów dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy oświatowi mogą znaleźć mnóstwo interesujących konferencji, wykładów naukowych i warsztatów poświęconych tematyce bezpieczeństwa w szkole. Nie sposób pominąć ostatnio bardzo kontrowersyjnego tematu, jakim jest ochrona danych osobowych w edukacji.

Wspólnie z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile serdecznie zapraszamy na nasz wykład pt.:

Funkcjonowanie szkół oraz poszukiwanie zatrudnienia w świetle nowych przepisów o ochronie danych osobowych

Celem wystąpienia będzie określenie zagrożeń związanych z przekazywaniem i gromadzeniem danych osobowych w szkołach i w firmach rekrutujących młodzież do pracy oraz objaśnienie pozornego konfliktu pomiędzy koniecznością wykorzystywania danych osobowych a obowiązkiem ich ochrony.

Program wykładu:

  • zapoznanie z pojęciem danych osobowych;
  • przetwarzanie danych osobowych w szkole w świetle RODO i przepisów krajowych;
  • omówienie okoliczności uzasadniających sięgnięcie po dane osobowe i relacji pomiędzy zadaniami szkoły, a przepisami o ochronie danych osobowych;
  • przedstawienie sposobów realizacji obowiązku ochrony na przykładzie procesów poszukiwania zatrudnienia i rekrutacyjnego;

Wykład odbędzie się w piątek (1.03.2019 r.) o godz. 13:00, MTP, Pawilon 15, Sala 1.2 – 1.5

Wstęp na wykład jest bezpłatny, należy się jednak wcześniej zarejestrować na stronie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, klikając w ten link.

Ponadto, serdecznie zapraszamy do punktu konsultacyjnego inspektorów ochrony danych, w którym będziemy udzielać indywidualnych konsultacji i porad z zakresu ochrony danych osobowych w szkołach i placówkach oświatowych. Punkt konsultacyjny będzie czynny w piątek (1.03.2019 r.), w godz. 14:00-16:00 na stoisku doradców zawodowych UMWW i CWRKDiZ, pawilon 7A

Poznańskie Targi Edukacyjne organizowane są przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Imprezami towarzyszącymi są Poznańskie Targi Książki oraz EDUTEC – Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji, w ramach których odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Edukacyjny EDUTEC poświęcony wielokulturowości.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydent Miasta Poznania, Kolegium Rektorów Miasta Poznania.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem na stronach:

www.edukacja.mtp.pl

www.targi.odnpoznan.pl